Vypěstujte si vlastní klíčky

Narazili jste v obchodě na mladé výhonky rostlin a zjistili jste, že se jedná o příjemné zpestření ve vaší kuchyni? Uvažujete, že byste si je mohli vypěstovat sami doma ve vlastní režii? Jedná se o skvělý nápad! Navíc, když si klíčky vypěstujete sami, tak budete mít jistotu, že budou maximálně čerstvé, zdravé a nabité hodnotnými živinami pro zdraví. A také zjistíte, že je takový způsob pěstování snadný a levný zároveň.semena, kovová lopatka, detail.jpg

Co všechno budete potřebovat k tomu, abyste se mohli pustit do akce?

Není toho mnoho, co je potřeba. To nejdůležitější za vás zajistí sama příroda. Vy se samozřejmě neobejdete bez semínek, a také bez vhodné nádoby, ve které budete semínka namáčet. Ovšem mimo vody pak už dále nepotřebujete vůbec nic.

Kde sehnat semínka?

Semena můžete nakoupit na mnoha různých místech, od běžných zahradnictví, až po specializované prodejny. Ať už vsadíte na libovolný zdroj, vždy byste měli mít jistotu, že se jedná o kvalitní a chemicky neošetřenou produkci, abyste například mořenými semeny neohrozili své zdraví.

Jaká nádoba na klíčení je ideální?

Možná vás také napadne, jaké byste pro klíčení semínek měli použít vybavení. Prakticky můžete sáhnout po libovolné nádobě, která je zdravotně nezávadná a bude jen trochu vhodná. Pakliže šetříte každou korunu, můžete si chytře pomoci starou zavařovací sklenicí, které proděravíte víčko pomocí hřebíku do podoby provizorního síta. Jestliže hledáte kvalitní výbavu, která vám bude dobře a dokonale sloužit, sáhněte po speciální nádobě na klíčení od nakliceno v podobě biomisky anebo speciální sklenice.čtyři dřevěné lžíce se semínky.jpg
Velkou výhodou misek je to, že se dají stohovat, a můžete v nich pěstovat i několik druhů výhonků najednou. Sklenice je ideální pro menší produkci a manipulace s ní už nemůže být jednodušší.
Díky speciálním nádobám můžete všechny výhonky prolévat vodou najednou, takže ušetříte stočné.