Vybíráme sedací vak pro děti

Na reklamních fotografiích sedacích vaků pro děti Beanbag.cz se holčičky a kluci objevují v různých polohách, aby zdůraznili to nevšední pohodlí, které mají k dispozici. Statický snímek vám toho moc nenapoví, to podstatné se totiž ukrývá jak uvnitř vaku, tak i na povrchu podle typu potahu. Teprve praxe ukazuje, jak zásadní je výběr vhodného materiálu a sledování ukazatelů, jimiž bychom se měli při hledání toho ideálního výrobku řídit:

sedací vaky na písku

Nylonový potah – u dětí byste měli spoléhat hlavně na maximální pevnost a trvanlivost potahu, který si poradí i s větší mechanickou zátěží. Počítejte s tím, že děti nebudou mít vak pouze na ozdobu, budou se po něm válet, budou na něj skákat, přenášet jej sem a tam, různě polohovat, využívat jako opěrku, prostor pro hraní nebo dočasný úkryt. Proto bychom rádi vyzdvihli nylonové vlákno. Je velmi pevné, odolné, a přitom poměrně hladké a příjemné na dotek. Vaše děti by jej neměly při běžném využívání nijak poškodit. Nylonové potahy navíc mívají (to si ověřte) pogumovanou vnitřní stranu, což je výhodné, kdyby se někomu „povedlo“ vylít limonádu nebo čaj.

modrý sedací vak

Odnímatelná výplň – výhodné je, jestliže vaky mají otvor zabezpečený masivním suchým zipem pro výměnu výplně. Výplň se totiž časem pravděpodobně sesedne a zdeformuje a výměna za novou není drahá. Prodloužíte tím životnost výrobku o další roky.

Kuličky – pokud by vám někdo nabízel uvnitř vaku polystyrenovou drť, tak se orientujte raději jinam. Prozatím nejlepší výsledky u tvarování vaků z hlediska pohodlí vykazují polystyrenové kuličky EPS o shodné velikosti i hmotnosti. To je důležité, aby se po sobě dobře odvalovaly a mohly pružně reflektovat na změnu při posezení a tvarování sedu (nebo lehu) podle potřeby. Kuličky jsou navíc skvělý izolant tělesného tepla a jsou lehoučké, takže i obrovský vak si děti snadno ve svém pokoji budou moci přenášet.