Toulky přírodou

Autem je to pro mnohé nejlepší doprava. Vlak nebo autobus má též své výhody, ale i nevýhody. Spoje většinou na sebe nenavazují. Jarní sluníčko vyláká mnoho lidí k vycházkám a výletům na kole. Výhoda v těchto výletech spočívá i v tom, že se nemusí čekat na dopravní spoje, dá se kdykoliv a kdekoliv zastavit. Tak si krásu přírody, různých společenských akcí a památek užít.
horské kolo

Cykloturistika je nejenom dlouhodobý trend, kdy nás krásné jarní dny vylákají na různé výlety. Je to bezpochyby výborná relaxace, která především prospěje jak našemu zdraví, tak pohodě.

Ať se na jarní výlety vydávají samostatní jezdci, skupinové party přátel nebo rodiny s dětmi, všichni by měli mít kola, která jsou především bezpečná a nemusí být přitom drahá. To je záležitost peněženky každého z nás. Výlet na kole ani nemusí být velká investice. Ale pokud někdo investuje do cyklistiky, určitě ví, že se mu to vrátí několikanásobně v podobě příjemné relaxace, kterou jistě bude často využívat. Ale máte též možnost si kolo na výlety zapůjčit.

Firmy, které jízdní kola vyrábějí, se nám snaží rok od roku nabídnout jak klasiku, tak novinky. Samozřejmě i to nejlepší pro profesionály. Pokud se chystáte k zakoupení nového jízdního kola, určitě vás bude zajímat, kromě specifických vlastností konkrétního kola, hlavně cena.
kolo na pláži

Než se rozhodnete si kolo zakoupit, je dobré navštívit internetové stránky, které se speciálně touto nabídkou zaobírají. Je velmi široká, proto vás v krátkosti seznámíme s několika radami, které by mohly usnadnit jejich výběr. Funkčnost a požadavky uživatelů na jízdní kolo spolu s designem, je převážně v souladu.

·         Dámské kolo, by mělo být pohodlné, aby se na něm příjemně jezdilo. Bezpečné, stabilní a lehce ovladatelné. Takové, aby se s ním dalo snadno vyjet i do prudšího stoupání. Lehké, aby se dalo v terénu přenášet. Tyto vlastnosti pro dámské kolo má například značka Trek Silque.

 


·         Dětské celopružné kolo, které je určeno pro děti od 3 do 6 let, by mělo být hlavně bezpečné, s nízkou hmotností. Podle výšky dítěte vybíráme též správnou velikost, aby bylo dobře ovladatelné. Mělo by být přizpůsobené vždy pro konkrétní dítě.


 


·         Kola pro muže mají širokou škálu výběru. Mají možnost si vybrat takové kolo, které využijí podle svých potřeb:


o    trekingová kola – lehká turistika, město 


o    krosová kola – cykloturistika


o    horská kola – lesní a horský terén


o    silniční kolo – závodní, velmi výkonné

Každé kolo musí být především na silnici viditelné.  Z tohoto důvodu a pro bezpečnou jízdu má být vybavené takzvanou „povinnou výbavou“.