Skalka dodá zahradě nový šmrnc

Pojem skalka je nejenom pro zahradníky a milovníky květin známý pojem, neoznačujeme samozřejmě pouze stanici metra A v Praze. Jde tedy hlavně o určitou imitaci pravé a nefalšované přírody pro účelné využití keřů a rostlin, které se tak na skalce cítí více jako doma. Především se jedná o správnou půdu a podklad doplněný o určité doplňky, ať jimi jsou například kameny, netradiční rostliny, které napomáhají reálnějšímu vzhledu, aby zahrada vypadala připomínala určité typy krajin.
kytičky na zahradě
Pro zkrášlení zahrady mnoha lidem stačí obyčejné kameny, o které doplní prostředí kolem svých milovaných rostlin, květin a keřů. Správně by se ale takovýto výtvor neměl označovat pojmem skalka, což je ale detail. Důležité je, aby se tímto způsobem zahrada zkrášlila a spousta lidí se u vaši zahrady zastavila , musíte si ale dát pozor, aby veškeré prvky na skalce přijala celá část zahrady a nepůsobila tak nevkusně či nevhodně jako doplněk pozemku.
Vybudování skalky samozřejmě není nejtěžší úkol, který si do života určíte, přesto mnoho lidí raději sáhne po architektovi – minimálně s návrhem. Byly by to jen vyhozené peníze, kdybyste bez ladu a skladu umístili někam na zahradu různé kameny a někam zasadili pár květin a ve finále by takovéto vaše dílo neladilo se vším ostatním okolo domu. Milovníci speciálních zahrad rádi zavítají do Číny a Japonska, aby obdivovali vkus, eleganci a krásu skalek a zahrad, které získali popularitu v předminulém století hojně i v Evropě.
kytičky v kamenech
Sekání zahrady patří mezi časté letní domácí práce. Ne každá zahrada je rovná, a tak právě přítomné kopce můžou majitelé využít pro tvorbu skalky, právě na vyvýšeném terénu se tento styl úpravy skvěle hodí. Nejvýraznějším prvkem skalky jsou bezesporu kameny, není vhodné druhy hornin kombinovat a barvy zvolit pouze v přirozené podobě a třeba v podobných odstínech. Hůře se samozřejmě bude dařit kamenu z jiné krajiny, a naopak vůbec nevadí, když je už porostlý lišejníky a mechy.
Stanovte si, jak často se můžete o svoji skalku starat, podle toho si také vyberte rostlinstvo. Nízkou náročností se pyšní převážně známé vřesy, nebojte si však připlatit, ty úplně nejlevnější vydrží klidně pouze jen jednu sezónu, dále alpské květiny, skalničky a různé trvalky. Protože pochází z horských oblastí, nepotřebují tolik vláhy, drahou hliněnou půdu a skvěle přečkají zimu a mrazivé noci a rána. Máčka, protěž nebo třeba lomikámen vzbudí ve skalce svěžejší vzhled, stejně jako další méně známé skalničky.