Povinná výbava do auta

Pokud jste řidičem a zajímá Vás, jaké nastanou změny, čtěte dále. Pojďme si nejdříve společně připomenout věci, které bychom měli vozit s sebou v autě.
· Náhradní žárovky – Jestliže nám nesvítí levé světlo, nesmíme s takovým vozem vyjíždět.
S sebou byste měli mít jednu žárovku od každého druhu.
· Náhradní pojistky – Pokud jsou ve Vašem autě používány, měli byste mít s sebou vždy jednu od každého druhu, které se nachází ve Vašem vozidle.
· Klíč na matice kol – Abyste povolili matice budete potřebovat pomoc tohoto klíče.
· Hever – Nemusí sloužit pro Vás, ale také pro lidi, kterým se na silnici stane nehoda. Díky němu nadzvednete auto a pohodlně jej můžete přezout.
· Rezerva – Jedná se o rezervní kolo, pokud se Vám stane defekt. Naleznete jej v kufru pod platem. Na starších vozidlech ji můžete nalézt zespoda.
· Trojúhelník – Výstražný trojúhelník slouží v případě dopravní nehody. Případně také v situaci, ve které musíte zastavit na silnici. Upozorňujete tím ostatní řidiče, aby zde projížděli se zvýšenou opatrností. Umístit byste jej měli 50m za vozidlo na okraj vozovky. Na dálnici je to 100 metrů.
· Reflexní vesta – Abyste na silnici byli lépe vidět.
· Lékárnička – V případně poskytnutí první pomoci ji budete jistě potřebovat. Hodí se k ošetření zraněných.
auto v garáži
Od roku 2019 nastanou jisté změny . Nebudete s sebou muset vozit náhradní žárovky a pojistky. Lékárničku nebudete muset měnit po expirační době. V lékárničce už nemusíte mít: trojcípý šátek, náplast s polštářkem, plastovou roušku, nůžky.
Další změny nastanou ohledně rezervy.

řízení vozu
Tu už také nebudete muset mít, pokud Vaše auto indikuje defekt a umožňuje Vám dojet. Místo rezervy můžete mít sadu pro bezdemontážní opravu pneumatiky. Třetí možností, kdy s sebou nemusíte vozit náhradní kolo je ta, pokud máte zajištěnou asistenční službu, která Vám kolo vymění po celé ČR. Dále není potřeba příruční zvedák (hever) a klíč na matice kol.