Kámen a jeho využití – Má dlouhou tradici a celou řadu využití! Obložíte si jím i vy svůj dům či byt?


Kámen se v našem interiéru ale ani exteriéru rozhodně neztratí. Pomalu začíná být opět na výslunní a kdo chce mít dokonalý domov, po přírodním kameni sáhne.

Kámen a jeho využití – Má dlouhou tradici a celou řadu využití! Obložíte si jím i vy svůj dům či byt?

Používání kamene jako stavebního materiálu, materiálu, který zdobil domy, má velmi dlouhou tradici a podle všeho s tím začali už lidé v době Antiky. To je skutečně dlouhá historie, lidé totiž přišli na to, že kámen jako přírodní materiál je neskutečně dobře odolný, pevný, využít se dá na mnoho způsobů a je hlavně k dostání. I my dnes tohle všechno víme, známe všechny vlastnosti přírodního kamene, a proto se přírodní kámen stále hojně využívá zejména jako obkladový materiál. Obložit si kamenem můžete cokoliv, využít se dá v interiérech i exteriérech, kromě výborných vlastností a životnosti, která je delší, než jakýkoliv jiný materiál, je kámen i designovým prvkem, který se do našich moderních domácností zkrátka perfektně hodí.

kamenná zídka

Znáte porfyr?

Porfyr je druh přírodního kamene, má překrásné zbarvení a i díky tomu patří mezi nejoblíbenější druhy přírodního kamene, který se využívá na pokládku venkovních chodníčků, prostoru na terase, u bazénů, malých cestiček v zahradě a podobně. Kámen porfyr lze pořídit za velice příznivou cenu, když k tomu přidáme jeho pěkný design, všechny výhody a klady, jeho využití je velice výhodné i na větších a rozsáhlejších plochách. Tento kámen má charakteristické zbarvení, díky kterému je velmi oblíbený. Porfyr bývá nejčastěji v odstínech červené, rezavé ale může mít i nádech do růžova až fialova, objevuje se i šedé či vínové barvě. Výjimkou nejsou barevné kombinace. Právě proto je tolik žádaný.

cestička z kamen

A jeho výhody?

Kámen je obecně bezúdržbovým materiálem s přirozenými vlastnostmi. Tak například vůbec nepotřebuje impregnaci, odolává vlhku, vodě a jiným okolním vlivům sám, nevadí mu ani vysoké teploty. Ani se nemusíme obávat o vzhled, o barevnost, protože barvy ani působením vlivů povětrnostních podmínek v okolí neblednou a neztrácí svou původní podobu. Dokonce se odstíny barev mohou měnit vlivem přirozeného slunečního světla, takže vám porfyr může připadat jinak zbarvený večer a jinak ráno či během dne.

Ať už máte rádi moderní styl nebo chcete svůj domov mít spíše v přírodním a rustikálním stylu, přírodním kámen zapadne kamkoliv.