Ztráta testosteronu není problém pouze starších mužů

Každý muž si jednoho dne všimne, že jeho svaly ochabují, vlasy řídnou, cítí se více unavený a vyčerpaný, a také začínají problémy s erekcí. Tohle je jen malý výčet příznaků ztráty testosteronu, ten se ztrácí především v pokročilejším věku, nicméně není to pouze stáří, kdo zde hraje roli. Výsledky mnoha výzkumů ukazují, že podstatnějším důvodem je změna životního stylu. Díky obezitě, špatnému jídelníčku, nedostatku pohybu a spánku, je dnes ztráta testosteronu problémem nejen starších mužů, ale také těch, co sotva dovršili věk 30ti let.

testosteron problémy

Testosteron je mužský pohlavní hormon, díky němu se u chlapců v pubertě rozvíjí růst vousů, ochlupení, vyvíjí se penis, zvětšuje se hrtan a také narůstá svalová hmota. Jednoduše právě díky tomuto hormonu se z chlapce stává muž. Nicméně již od věku 30ti let začíná ubývat, a pokud se jedinec nestravuje zdravě, nepohybuje se apod., může být ztráta testosteronu velmi znatelná. Mezi nejčastější příznaky úbytku testosteronu paří řídnutí a vypadávání vlasů, ochabnutí svalstva, problémy s erekcí a pokles libida, zhoršení paměti, pocity vyhoření, melancholie a deprese, nadváha až obezita, problémy se spánkem a únava, a mnoho dalšího. Existuje však způsob, jak ztrátě testosteronu zabránit, lépe řečeno její následky eliminovat.

rozdíl dostatku a nedostatku

Zmiňovaným způsobem, jak eliminovat následky ztráty testosteronu, je hormonální doplnění. Jednou z možností je léčba bylinná, tedy bylinné doplňky stravy, které obsahují například kotvičník, macu, či arginin. Další možností je výrobek od české firmy ErectMax, který dokáže zvýšit testosteron http://www.erectmax.cz/blog/zvyseni-hladiny-testosteronu/ i u mužů v pokročilejším věku, a navíc opět zařídí úspěšný sexuální život. Tento produkt navíc posiluje vitalitu, oddaluje andopauzu (tedy jinak zvaný mužský přechod), zvyšuje růst svalové hmoty, dodává energii a živiny potřebné pro imunitu, urychluje regeneraci, posiluje také psychickou i fyzickou výkonnost a v neposlední řadě příznivě působí na nervový systém. Kromě tohoto výrobku si na stránkách erectmax.cz můžete přečíst mnoho užitečných rad, prohlédnout si nespočet dalších doplňků a produktů a také se přesvědčit o jejich složení.