Za vyhlídkovými body v okolí Prahy s pronajatým vozem

Zahraniční turisté, kteří k nám zavítají, obdivují na našem území zejména historické stavby hradů a zámků či městské památkové rezervace. Máte-li přátele v zahraničí a chystají-li se k vám zavítat na dovolenou, mohli byste je provést nejen po okolí Karlštejna, Hluboké nad Vltavou, zámku v Červené Lhotě a Pražského hradu, ale navrhněte jim výlet po zajímavých vyhlídkových bodech v okolí hlavního města. A třeba s pronajatým vozem z autopůjčovny v Praze https://autopujcovna-milan.cz/.

Kožova hora – méně známá rozhledna na okraji Kladna vám představí překrásnou přírodu v jeho okolí a možná budete překvapeni, jak působivý je tento kout naší země, ačkoli se o Kladně hovoří jako o městě ryze průmyslovém.

pohled na Prahu

Aeroklub Velká Dobrá – na druhé straně silnice, asi kilometr od rozhledny Kožova hora byste si neměli nechat ujít krátké zastavení na okraji místního aeroklubu. Pohled na vzlétající a přistávající větroně či vrtulové stroje vám poskytne nevšední zážitek.

Zbečno – mezi Sýkořicemi a Zbečnem se nachází tzv. Masarykova vyhlídka. Je odtud úchvatný pohled na zbečenský most a celé protáhlé údolí řeky Berounky. Nedaleko od Zbečna se nachází přehrada Klíčava, která také stojí za to, abyste ji navštívili. Přístupná je pouze hráz, neboť Klíčava slouží jako zásobárna pitné vody pro kladenský a rakovnický region.

Divoká Šárka – nemusíte ani nikam daleko cestovat, abyste se pokochali krásným rozhledem na severozápadní část Prahy. S vozem z půjčovny zaparkujete v kempu u vodní nádrže Džbán a vydáte se pěšky ke skalám v Divoké Šárce. A jak to tam vypadá, si můžete prohlédnout na přiložené fotografii.

Divoká Šárka

Rozhledna Stradonka – chcete-li mít jako na dlani České středohoří, a poskytnout vašim přátelům mimořádný zážitek, vypravte se k obci Peruc, jen několik kilometrů od okresního města Louny. Po dálnici D7 jste tu během krátké doby a za dobré dohlednosti si tu dopřejete něco podobného, kvůli čemuž musí mnozí lidé cestovat stovky kilometrů až do hor.