Nový prvek do zahrady


Chcete-li dodat do zahrad nový prvek, proč ne pergolu? Jedná se o stavbu, která do tohoto prostředí dobře zapadne a je i docela užitečná. Jde o dobrou volbu.

Nový prvek do zahrady

Na zahradě je možné mí ledacos. Do rostlin až po dětské hřiště či bazén. Jedna věc by vám tam však rozhodně chybět neměla, a sice nějaký koutek, kde se dá relaxovat, debatovat s příteli či použít k venkovnímu grilování. Takovéto posezení je určitě velkou přidanou hodnotou a zároveň hodnotou, která vás nemusí stát mnoho. Základem je nábytek, který se dá sehnat skutečně za pár korun. Plastové posezení sice nemusí vypadat jako něco extra, ale svou roli dokáže splnit na jedničku s hvězdou.

Detail pergoly

Krom posezení je vhodné vybrat i nějaký typ zastřešení, a to minimálně proti slunečním paprskům, které dokáží být hlavně během letních měsíců pěkně otravné. Nabízí se slunečník, který je levný a může vypadat opravdu dobře. Chcete-li ale něco efektivnějšího a stálejšího, měli byste přemýšlet o nákupu zastřešené pergoly.

Dřevěná pergola

Může chránit i před větrem

Pergola s vhodně zvolenou střechou může fungovat jako dokonalé krytí nejen před sluncem, ale také před dešťovými kapkami. Navíc v případě dokoupení bočních stěn dokáže fungovat i jako bariéra proti větru. I ten může být v některých ročních obdobích hodně nepříjemný a dokáže narušit jinak příjemně probíhající večírek či jen odpočinek na zahradě. Pergola je nejen vysoce užitečná konstrukce, ale rovněž i velmi hezká. Samozřejmě, že hodně záleží na modelu, který si vyberete, ale obecně se dá říci, že jde o další ozdobný prvek na pozemku a už jen kvůli tomu je dobré o koupi třeba jen uvažovat.

Odolná konstrukce

Vzhledem k tomu, že na rozdíl od slunečníku nelze pergolu jen tak sbalit a uložit do garáže, musí se jednat o opravdu odolnou konstrukci. Proto je vhodné pořídit si verzi vyrobenou buďto z vysoce kvalitní dřeviny nebo rovnou z kovu, nejčastěji pak z hliníku. Dřevo dokáže snést ledacos, ale je potřeba s ním pracovat jako s živým materiálem. Proto je vhodné ho minimálně na konci a na začátku sezóny natřít ochrannými oleji. Kovy jsou daleko odolnější a navíc bezúdržbové. Nejsou však vizuálně tak atraktivní, a ne všude dokáží takové konstrukce zapadnout.