Ideální bydlení pro jedince s nižšími příjmy

Snem většina lidí po celém světě je mít ve vlastnictví nějaký druh bydlení, ideálně rodinnou vilku, případně alespoň byt. Problémem, alespoň v našich zeměpisných šířkách je, že obytných nemovitostí je prostě málo a nejspíše jen tak nebudou. Nedostatek pak zvedá jejich cenu do závratných výšin, a to nejen v Praze, ale i v jiných, často několikanásobně menších obcích. Dříve se takové zdražení dalo řešit hypotékou, ovšem ty jsou už dnes extrémně nevýhodně a nejspíše budou ještě mnohem nevýhodnější. Navíc už existuje i podmínka, která poptávajícího zavazuje mít na kontě alespoň deset procent z ceny byty, na který chce půjčit. Takováto podmínka je pro mnoho, hlavně tedy mladé rodiny, zcela nesplnitelná.

Stavební jeřáby

Naštěstí existují i jiné možnosti, jak si sehnat vlastní bydlení za mnohem menší peníze. Existují alternativy, které ještě tak razantně nezdražily. Kdo chce žít na vodě, ten se může přestěhovat třeba do některého z levných, avšak poměrně luxusních houseboatů. Lidé s mořskou nemocí pak mohou místo toho koupit třeba mobilní dřevostavbu.

Bydlet tímto způsobem se zdá jako nedůstojné, nicméně není to pravda. Hodně lidí si stále plete mobilní domky s obytnými karavany, ale to srovnání je přinejmenším nedůstojné. Zatímco karavany jsou vhodné pouze pro občasné přespání, bydlení na kolech je plnohodnotné obydlí vhodné i do tuhých mrazů. Právě kvůli tomu mají nejnovější verze špičkové zateplení, které funguje nejen proti velkým mrazům, ale zároveň dokáží tlumit i hluk zvenčí. Kdo je zimomřivý nebo má špatné spaní, toto ho může nalákat. A samozřejmě také cena, která bývá i u nejnovějších verzí takřka poloviční oproti běžnému druhu bydlení.

Ulita

Velmi oceňované jsou mobilní domky i mezi mnohými chataři. Ony totiž i chaty jsou už dnes docela drahé a nahradit je právě pojízdným bydlením je více než dobrý nápad. Navíc není potřeba vybírat z nejnovějších verzí, bohatě postačí sáhnout po něčem dříve vyrobeném, a tím pádem i levnějším.