Hubnutí bez hladu a sebetrýznění

Názory na diety se postupem času mění a střídají, někdy je správná ta, jindy zase ona. Pokud se tedy pokoušíte shodit nějaké to kilo, možná už jste pár diet vyzkoušeli. Pak tedy nejspíš víte, že jsou diety, které fungují, ale jejich ukončení je následováno jojo efektem. Poté jsou ty, které se podepíší na zdraví, jelikož dlouhodobého omezování stravy může způsobit nejen zdravotní problém. A také jsou diety, které nefungují, nebo fungují jen někomu. Jak tedy zhubnout bez hladovění, a jojo efektu?

muž s krekrem

Věnujte se tomu, co jíte

Nejde o to jíst, či vynechávat některé potraviny více, či méně. Jde o to jíst skutečně jen tolik, abyste netrpěli hlady, a vašemu tělu nechyběly žádné živiny. Pokud si tedy dáte k snídani pečivo, po zbytek dne už sacharidy omezte. Dávejte také pozor na to, zda jíte dost zeleniny. Zelenina je totiž bohatá na vitamíny, ale také dokáže zasytit, takže nebudete mít tak velký pocit hladu, a potřebu se přecpávat tučným jídlem.

Jezte pravidelně, dle svých pravidel

Někteří odborníci na výživu vám doporučí jíst pravidelně pětkrát denně, jiní třikrát, a další zase i víckrát. Pravidelná strava je v pořádku, avšak neměli byste jíst, pokud se cítíte být sytí. Jestli vám od snídaně ještě nestačilo vytrávit, nemá cenu do sebe cpát svačinu jen proto, že to určují pravidla nějakého dietního jídelníčku. Vaše tělo pozná, kolik jídla potřebuje, a tak je dobré nehladovět, ale ani se nepřecpávat.

zeleninové špízy

Nebojte se doplňků

Na doplňcích stravy určených k hubnutí není nic špatného, pokud ovšem fungují. Takzvané spalovače tuků v tobolkách vám nejspíš příliš nepomohou, ale například pokud zrovna neholdujete masu, či mléčným výrobkům, protein v prášku, či výborný koktejl na hubnutí s vysokým obsahem proteinu může skvěle pomoci nastartovat metabolizmus, a urychlit spalování tuků. Proteinovým koktejlem navíc můžete krásně nahradit snídani, či svačinu, protože zasytí, dodá potřebnou energii, a může i výborně chutnat.