Hudební festival Hrady 2019

Hrady CZ je jedním z nejoblíbenějších letních hudebních festivalů. Nespornou výhodou je to, že se vždy koná vždy jeden a ten samý festival na několika místech v České republice a vy si tak můžete vybrat sami místo, kde tento festival navštívíte. Většina návštěvníků volí hrad v blízkosti jejich obydlí, ale najdou se i tací, kteří se vypraví na festival právě tam, kde ještě nebyli a chtějí tak navštívit pro ně neznámé místo a hrad, který zde stojí. Festival Hrady se dělí na dvě části: České hrady a Moravské hrady. V roce 2019 se koná již patnáctý ročník tohoto oblíbeného festivalu.
točník hrad
V tomto roce se bude festival konat postupně na osmi hradech v osmi různých krajích České republiky. Díky Hradům se na historických místech posiluje turistický ruch a zviditelňují se krásné historické památky v těchto regionech. Festival nabízí netradiční atmosféru, která se od ostatních festivalů liší tím, že se akce koná v netradičním historickém prostředí a nabízí nekonečný sortiment občerstvení a doplňkových služeb. V ceně vstupenky na festival je i prohlídka místního hradu, u kterého se koná festival.
hrad švihov
V roce 2019 se Hrady CZ uskuteční na těchto místech:
Točník ve středočeském kraji (12. – 13. července)
Kunětická hora v pardubickém kraji (19. – 20. července)
Švihov v plzeňském kraji (26. – 27. července)
Rožmberk nad Vltavou v jihočeském kraji (2. – 3. srpna)
 Veveří v jihomoravském kraji (9. – 10. srpna)
 Hradec nad Moravicí v moravskoslezském kraji (16. – 17. srpna)
 Bouzov v olomouckém kraji (23. – 24. srpna)
 Bezděz v libereckém kraji (30. – 31. srpna)
 
Také se opět můžete těšit na skvělé interprety. Letos to budou např. Aneta Langerová, Anna K., Arakain a Lucie Bílá, Harlej, Jelen, Kamil Střihavka a The Leaders, Kryštof, Michal Hrůza, Mirai, No Name, Rybičky 48, Visací zámek, Wohnout a mnoho dalších.